top of page

Wydarzenia 

Szwalnia 2010 tylko dla profesjonalistów

Zakończyła się 6-ta już edycja "Szwalnia 2010 - tylko dla profesjonalistów".
W tym roku oprócz stoisk 16 organizatorów można było odwiedzić salę technologiczną MINISZWALNIĘ, gdzie przedstawiane były operacje związane z szyciem odzieży i tapicerki.


Można było odwiedzić stoiska szkół odzieżowych i nawiązać bezpośrednią z nimi współpracę. Szwalnia oprócz pomocy zakładom odzieżowym w rozwiązywaniu ich problemów asortymentowych, technologicznych oraz konsolidacji branży to również impreza tworząca pomost pomiędzy przedstawicielami szkół odzieżowych, przedsiębiorcami i przemysłowcami sektora tekstylno-odzieżowego. Udział młodzieży w tym przedsięwzięciu poszerza ich myślenie na temat odzieżowego rynku pracy i daje szkołom możliwość podążania za nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi.
Zapraszaliśmy również na stoiska organizacji i pism branżowych, do kącika "Szukam zlecenia/dam zlecenie" oraz do napicia się dobrej kubańskiej kawy przygotowanej przez naszego Sponsora Old Havana. . Tematem tegorocznego seminarium było "Skaner 3D - przyszłość czy teraźniejszość …"

Odbyła się również dyskusja na temat "Mapa wielkich zmian. Miejsce przemysłu mody" - moderatorami byli Pani Hanna Gajos oraz Pan Janko Jekic. W trakcie trwania imprezy wiele dyskutowano na temat przyszłości polskiego rynku tekstylno-odzieżowego i liczymy, że wnioski z powyższego spotkania zostaną przekazane osobom mającym wpływ na kształt szkolnictwa zawodowego w Polsce.

Wieczorna część naszego spotkania poświęcona była wspomnieniom poprzednich 5-ciu edycji "Szwalnia - tylko dla profesjonalistów". Pożegnaliśmy Stanisława Gapysa - przyjaciela, człowieka znanego, człowieka dużej wiedzy, dużej życzliwości, wybitnego specjalistę branży odzieżowej, współorganizatora Szwalni - tylko dla profesjonalistów.

Odbył się pokaz bielizny przygotowany przez Modną Bieliznę. Szczególną uwagę należy poświęcić pokazowi nagrodzonej kolekcji odzieży Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru z Sosnowca. Uczennice szkoły przedstawiły dojrzałą kolekcją, która na TEXTIL 2009 zdobyła I i II nagrodę.

Do tańca przygrywał zespół RYTM i rozlosowano nagrody niespodzianki.

Szwalnia na trwałe wpisała się w kalendarz imprez branżowych. Zatem do zobaczenia na kolejnej edycji Szwalnia - tylko dla profesjonalistów.

 

TEXPROCESS 2011

Szanowni Państwo!

Od 24 do 27 maja 2011 r. we Frankfurcie odbędą się kolejne targi Techtextil - targi nowoczesnych tekstyliów technicznych i włóknin, mających zastosowanie w budownictwie, geodezji, rolnictwie, produkcji odzieży ochronnej, roboczej i spotowej, przemyśle ciężkim, samochodowym, chemicznym, meblowym, opakowaniach oraz ochronie środowiska.

Równolegle do targów Techtextil po raz pierwszy odbędzie Texprocess - targi nowoczesnych maszyn i urządzeń dla przemysłu tekstylnego oraz komputerowych systemów przygotowania i kontroli produkcji w przemyśle konfekcyjnym. Od 2009 roku integralną częścią targów Techtextil jest Avantex- specjalistyczne forum tekstyliów odzieżowych najwyższej technologii i nowatorskich rozwiązań dla przemysłu konfekcyjnego.

Platforma, jaką będą w tym roku tworzyć te imprezy, przyciągnie ok. 50.000 odwiedzających branżystów. Szczegóły o targach na:
www.techtextil.messefrankfurt.com W imieniu swoim oraz firmy STROBEL Spezialmaschinen GmbH mam przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia nas:

                                                                               HALA 5.1
​                                                                              Stoisko C70

Szwalnia 2011 tylko dla profesjonalistów

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w kolejnej VII edycji imprezy seminaryjno-wystawienniczej "Szwalnia 2011 - tylko dla profesjonalistów", która odbędzie się w dniach:

29.09.2010 - 30.09.2010


W tym roku impreza odbędzie się w samym centrum Łodzi, w wyjątkowym miejscu, wspaniale nawiązującym do tradycji włókiennictwa.
W tym roku również 16 firm zaprezentuje produkty najbardziej znanych producentów maszyn szwalniczych, urządzeń krojczych, prasowalniczych, pralniczych, systemów cad/cam, oprzyrządowania, a także dzianin, włóknin odzieżowych i nici w nowych rozwiązaniach technologicznych.

Spotkanie ma charakter seminaryjno - wystawienniczy. Nasze seminarium odbędzie się o godzinie 14.10 - 14.30 pod hasłem "Szyjemy marynarki", ale będziemy mieli i nowości dla producentów odzieży damskiej.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska, wysłuchania naszego seminarium i zapoznania się z naszymi maszynami prezentowanymi na stoisku oraz na Mini-Szwalni.

Impreza odbywa się w Centrum Konferencyjnym Hotelu ANDEL's, w dawnej przędzalnia bawełny Izraela Poznańskiego z 1878 roku,

w  Łodzi przy ul. Ogrodowej 17.Hotel mieści się na terenie centrum handlowo - usługowo - rozrywkowego Manufaktura.

Serdecznie zapraszamy! 

DESMA House Fair 2010

W dniach 13 - 14 września 2010 w firmie DESMA odbędzie się impreza wystawiennicza dotycząca urządzeń do produkcji przemysłowej butów, na którą w imieniu własnym oraz firmy STROBEL serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji znadziecie Państwo na stronie firmy DESMA :
www.desma.de

IMB 2009 w Kolonii

Właśnie skończyły się największe międzynarodowe Targi IMB World Textile Processing w Kolonii. Targi te odbywają się co 3 lata i są świetną okazją do spotkania ze światowymi producentami i dostawcami branży tekstylnej. Targi IMB motywują do poszukiwania nowych rozwiązań, usprawniania istniejących z naciskiem na rozwiązania bardziej ekonomiczne i energooszczędne. Na targach IMB 2009 byliśmy obecni wraz z firmą STROBEL Spezialmaschinen prezentując nasze osiągnięcia. Nasz trud i serwis zostały docenione a wspólna praca okazała się być owocną.
Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy mieli możliwość odwiedzić nasze stoisko. Już wkrótce przygotujemy dla Państwa specjalną, potargową ofertę.

​XII Targi Edukacji

XII Targi Edukacji w Łodzi 11-14 lutego 2009

Honorowy patronat nad targami przyjęli:
Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
Patronatem medialnym imprezę objęły:
Cogito, Victor Gimnazjalista, Gazeta Wyborcza, Metro, edulandia.pl, GazetaEdukacja.pl, edu.info.pl, kierunkistudiow.pl, kariera.com,

TVP Łódź, Patio TV i Radio Łódź.

W ramach prowadzonej przez naszą organizację działalności wspierającej i zmierzającej do poprawy wizerunku naszej branży zorganizowaliśmy wspólne stoisko informacyjne PIOT, Lewiatan, SZWALNIA tylko dla profesjonalistów.
Na naszym stoisku młodzież z Łódzkich szkół:

 

  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 12 oraz

  • Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 19 im. Karola Wojtyły

 

miała okazję zaprezentować swoje umiejętności konfekcjonowania, projektowania odzieży, obycia z przemysłowymi maszynami szyjącymi.

W trakcie trwania targów w dniu 12 lutego w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyło się spotkanie, którego celem było ukazanie prawdziwego wizerunku branży odzieżowej oraz poinformowanie uczestników jak zachęcać młodzież i rodziców, aby kierowali dzieci do nauki w szkołach odzieżowych. Zamysłem była pomoc szkołom odzieżowym w rekrutacji.
Temat tego spotkania : "Szkoła odzieżowa - modny start do świata stylu". Prowadzenie : Hanna Gajos wraz z producentami odzieży znanych marek.

Szwalnia 2009 tylko dla profesjonalistów

SZWALNIA' 2009

W dniach 25- 26 września 2008 odbyła się V Edycja Seminarium SZWALNIA 2009 - Tylko dla profesjonalistów. To było nasze jubileuszowe spotkanie zorganizowane przez czternastu wystawców.

W ramach naszego wykładu pt. "Innowacyjność w podszywarkach firmy Strobel" chcieliśmy pokazać Państwu możliwości naszych maszyn przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków z Unii Europejskiej. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych informacji. Prezentowaliśmy podszywarkę STROBEL klasy 103-180 nadającą się świetnie do podszywania dołów spodni, spódnic.
Zaprezentowaliśmy również nasze nowe logo.

Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyła się konferencja pt.: "Szkoła nie skansen, czyli jak kształcić kadry dla przemysłu mody".

Na tegorocznej edycji SZWALNI nasi goście mogli odwiedzać:

kącik "szukam zlecenia / dam zlecenie"

gniazdo technologiczne z udziałem uczniów szkół odzieżowych

stoiska organizacji i pism branżowych

Na zakończenie pierwszego dnia seminarium spotkaliśmy się podczas uroczystego bankietu. Atrakcją wieczoru był pokaz mody młodych projektantów, pokaz bielizny znanych polskich producentów. Chwile relaksu zapewnił nam występ zespołu Medicus Band.

Szwalnię w tym roku odwiedziło ponad 300 osób, reprezentujących firmy odzieżowe z terenu całego kraju.
Wszystkim odwiedzającym dziękujemy, życzymy sukcesów i zapraszamy do dalszej współpracy z nami, i do obejżenia galerii zdjęć. 

DESMA House Fair 2008

W dniach 15-16 września 2008 w Achim odbyła impreza wystawiennicza współorganizowana przez 36 firm niemieckich, producentów

maszyn i urządzeń stosowanych przy produkcji obuwia oraz do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Firma STROBEL wzięła udział w tej wystawie po raz pierwszy prezentując swoje okrętki obuwnicze. Naszymi miłymi gośćmi byli m.in.

Polscy producenci obuwia wtryskowego.

Szwalnia 2008 tylko dla profesjonalistów

27-28 września 2007 - IV edycja Sympozjum SZWALNIA 2008 - Tylko dla profesjonalistów.

Kolejna edycja SZWALNI już za nami i okazała się być sukcesem. Spotkania z Państwem utwierdzają nas w przekonaniu, że pomysł stworzenia tego rodzaju targów jest idealnym rozwiązaniem wypełniającym poważną lukę na rynku targów branży tekstylnej.

SZWALNIA 2008 była współtworzona przez 15 firm. Zaprezentowaliśmy precyzyjnie przygotowany cykl wykładów, seminariów, prezentacji nowości. Towarzyszyła temu kameralna przyjazna atmosfera.
W ramach gniazda technologicznego młodzież łódzkich szkół odzieżowych szyła T-shirt' y z logo Szwalni.

Firma ARGUS pokazała pikówkę klasy 58-4FD wykorzystywaną przy pikowaniu przodów marynarek, klap a także kołnierzy. Jest to symbol krawiectwa ręcznego.

Po pracowitym dniu goście i wystawcy zasiedli do wspólnej kolacji. Wieczór uatrakcyjnił w tym roku pokaz mody młodych projektantów współorganizowany przez Krajową Izbę Mody oraz losowanie nagród dla uczestników SZWALNI 2008. Gościem specjalnym wieczoru był

recital znanego artysty – Bogusława Meca.

Swoją obecnością zaszczycili nas włodarze miasta Łodzi.

Mamy szczerą nadzieję, że Targi były dla wszystkich - odwiedzających i organizatorów - interesujące i potwierdziły tezę, iż z przemysłem tekstylnym warto wiązać swoją przyszłość. Dziękujemy wszystkim Państwu za konstruktywne spotkania i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

CISMA

CISMA 2007

​W dniach 26-29 września 2007 w Szanghaju idbyły się Międzynarodowe Targi Chińskie Maszyny Szyjące i Akcesoria 2007. W pawilonie Republiki FederajneNiemiec firma STROBEL na swoim stoisku prezentowała technologie i produkty dla przemysłu odzieżowego "Made

in Germany". Jednym z powodów sukcesu niemieckich maszyn i urządzeń jest ich wysoka jakość i wydajność. W ramach naszej oferty zaprezentowane zostały :

            - automat do pikowania klap KA-ED

            - ryglówkę punktową 560-21

            - podszywarkę 103-191

​            - okrętkę do szycia ściegiem ozdobnym 142-30.

Szwalnia 2007 tylko dla profesjonalistów

Nowa podszywarka brzegów z lamówką jest do pozyskania tylko z firmy STROBEL.

​W dniach 28-29 września 2006 odbyła się III Edycja Seminarium SZWALNIA 2007 - Tylko dla  profesjonalistów. Dwunastu wystawców reprezentujących znanych producentów przemysłowych maszyn szyjących, urządzeń prasowalniczych, urządzeń krojczych, systemów przygotowania produkcji CAD/CAM, oprzyrządowań, nici oraz włóknin odzieżowych pokazały swoją ofertę oraz nowości. Prezentacje wsparte były wykładami.

W imprezie tej braliśmy udział po raz pierwszy, Mieliśmy okazję zaprezentować m.in. najnowszą podszywarkę firmy STROBEL klasy

103-191.

Mamy nadzieję, że udało się nam przybliżyć możliwości ​wykorzystania oferowanych przez nas maszyn, szczególnie niezbędnych przy szyciu wysokiej jakości męskich garniturów.

Wszystkim Państwu dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy do dalszej współpracy.

Jako podsumowanie naszego spotkania wydaliśmy specjalny biuletyn, w którym wszyscy wystawcy umieścili swoje krótkie prezentacje. Zainteresowanych otrzymaniem tego biuletynu prosimy o kontakt z nami. Biuletyn został wydany jako edycja limitowana.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

IMB 2006 w Kolonii

Jedne z największych i obecnie najbardziej znaczących na świecie targów związanych z technologiami tekstylno - odzieżowymi IMB 2006 - "World Fair for Apparel Production Technology and Textile Processing". Zaprezentowaliśmy swoje nowości, które już znajdziecie Państwo

w naszej ofercie.

                                                       Dziękujemy za odwiedzenie nas.

bottom of page